Gegužės 31 d. „Nykštukų“ ir „Smalsučių“ grupių priešmokyklinukai atsisveikino su darželiu. Visą popietę skambėjo vaikų juokas, dainos, klegesys. Smagūs šokiai, pajuokavimai kėlė vaikams nuotaiką, džiugino tėvelius. Visiems priešmokyklinukams direktorė Laimutė įteikė diplomus bei dovanėles. Į dangų, lydimi vaikiškų svajonių, pakilo balti ir raudoni balionai.
    Palinkėkime ir mes jiems laimingo skrydžio į mokyklą...

Gegužės 21d. gausus mūsų lopšelio-darželio ugdytinių būrys, darbuotojai susirinko į edukacinį sveikatinimo renginį „Ir maži ir dideli - mes sportuojame visi“. Renginys buvo skirtas ir respublikinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ II etapo užbaigimui.Sporto šventės tikslas – skatinti vaikų, įstaigos darbuotojų fizinį aktyvumą, patiriant judėjimo džiaugsmą sportuojant, žaidžiant, smagiai praleidžiant laiką kartu. Nusiteikę sportiškai ir aktyviai praleisti laiką lauke visi, su didžiule energija, atliko projekto „Lietuvos mažųjų žaidynių“ – „Ąžuolo mankštą“.
     Po to grupės gavo kelionių pasus ir lankė septynias stoteles: „Taiklumo“, „Oranžinio kamuolio“,
„Pusiausvyros“, „Kliūčių ruožo“, „Paspirtukų“, „Estafečių“iį „Įvarčio“ bei atliko sportines užduotis.
Puiki nuotaika, azartas, sportinis užsispyrimas ir judėjimo džiaugsmas lydėjo visus: ir mažus, ir didelius edukacinio sveikatinimo renginio dalyvius. Sporto šventės pabaigą vainikavo bendras šokis „Yra tokia diena“. Direktorė Laimutė apdovanojo visas grupes respublikinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ diplomais ir sveikuoliškais obuoliais.

Šiuolaikiniai vaikai drąsūs, aktyvūs, kūrybiški ir imlūs naujovėms, todėl STEAM veiklos tampa neatsiejama ugdymo dalis. STEAM skatina kritinį mąstymą, moko spręsti iškilusias problemas, suteikia galimybę kūrybiškai veikti, padeda nebijoti suklysti, išbandyti, eksperimentuoti ir jausti atsakomybę veikiant komandoje.
    Vaikų lopšelio - darželio „Genys“ priešmokyklinės „Smalsučių“ grupės vaikai su mokytojomis Onute ir Dalia vykdė STEAM projektą „Žaidžiu, tyrinėju, statau, atrandu“.

Atskubėjus pavasariui, Biržų lopšelis-darželis „Genys“ jau trečią kartą pakvietė mažuosius šokėjus susiburti į festivalį „Sėjau rūtą“ ir pasidžiaugti lietuvių liaudies kūryba bei bendryste. Festivalis „Sėjau rūtą“ – graži mūsų įstaigos tradicija. Nuliūdome, kai pernai festivalis įvykti negalėjo dėl užklupusios pandemijos. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Šiemet mūsų festivalis iš rajoninio išaugo į respublikinį ir įvyko virtualiai. Jame dalyvavo 210 mažųjų šokėjų iš Biržų, Marijampolės, Mažeikių, Klaipėdos, Telšių, Kėdainių, Kelmės, Vilniaus, Šiaulių, Kauno miestų ir rajonų. Festivalio tikslas – ugdyti ir puoselėti liaudies meno tradicijas, tautinį identitetą, meilę gimtajam kraštui.

Balandžio 2 d. visi, maži ir dideli, rinkosi į įstaigos kiemą bendrystėje švęsti gražiausią pavasario šv. Velykų šventę „Saulutė šviečia, vaikučius į lauką kviečia“. Visą šią teminę savaitę vaikai drauge su mokytojomis gamino žibuokles, įvairiomis dailės raiškos priemonėmis kūrė, margino kiaušinius.
    Šventinę dieną savo kūrybiniais darbeliais papuošė kalnelį ir džiugiai nusiteikę susirinko į vidinį kiemą linksmintis. Besilinksminančius vaikus aplankė Velykė (mokytoja Renata) su vištyte (mokytoja Sandra) ir kiškiene (dietistė Jurgita). Grupių lauko aikštelėse vaikai ieškojo margučių, atliko kūrybines užduotis. Toliau visų laukė smagūs žaidimai stotelėje ,,Vištytės užduočių aikštynas“. Rankų taiklumą išbandė ,,Spalvotoje pievelėje“, vikrumą ir orientaciją – ,,Velykės kliūčių ruože“. Genelio sodelio ,,Kiškių namelyje“ vaikų laukė staigmenos – Velykiniai zuikučiai ir kvapni žolelių arbata.
    Šventinį rytmetį užbaigėme nuotaikingu ,,Ančiukų“ šokiu. Kartu su vaikais pajutome džiaugsmą kuriant, šokant, bendraujant ir bendradarbiaujant bei puoselėjant velykines tradicijas ir papročius.