Prisijungti!

Tėveliams

"vaikai skaito

2020 m. pradžioje į Lietuvą atkeliavo nauja paslauga šeimai, padedanti spręsti vaiko sunkumus. Tai šeimos konferencijos metodas, paprasčiau sakant - išplėstinės šeimos susitikimas, kai suaugusieji sutelkiami prisiimti įsipareigojimus ir padėti šeimoje augančiam vaikui, net jei tai ne jų vaikas.

            Afrikiečių patarlė sako, kad vaikui užauginti reikia viso kaimo. O šeimos konferencijos arba susitikimo metodas kviečia suaugusius šeimos narius, artimuosius ir šeimos draugus ar bendruomenės narius susirinkti prie apskrito stalo ir bendradarbiaujant vieniems su kitais padėti vaikui išspręsti iškilusius sunkumus. Reikia tik noro ir kiekvienas galės atrasti, kaip prisidėti, kuo padėti.

            Pavyzdžiui, vaiko tėtis išvyksta dirbti į užsienį, o mama dirba slenkančiu grafiku. Iškyla sunkumai pasiimti vaikus iš darželio ar nuvežti į treniruotę. Greičiausiai suaugę nuspręs, kad apsieis vaikas be treniruotės. O jei ji vaikui labai svarbi? Štai šeimos susirinkime galbūt šeimos draugai, kaimynai ar seneliai sutiks pavėžėti vaiką į jam patinkantį sporto užsiėmimą. Suaugę sudarys grafiką, kada kas veža vaiką į treniruotę. Vaikas laimingas, mama rami, kad nereikia per ilgai vaikui būti vienam. Čia vienas iš labai paprastų pavyzdžių, bet aiškiai parodantis, kad dažnai vaikai kenčia, nes patys nedrįsta prašyti pagalbos, o šeima taip pat nenori savo rūpesčių užkrauti kitiems. Tačiau sociologų tyrimai sako, kad žmonės paprastai nori padėti, tik nežino kaip, arba net nežino, kad pagalba yra reikalinga.

            VšĮ Šeimos centras “Kartu saldu” iki gruodžio 31 dienos vykdo projektą “Vardan vaiko”, kurio metu “Šeimos konferencijos” paslauga norintys gali pasinaudoti nemokamai.

Projektas finansuojamas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis, pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo programą. Organizacija pasirašiusi sutartį su Biržų savivaldybe.

            Jei norėtumėte išbadyti šią paslaugą, susisiekite su šeimos konferencijos metodo koordinatore Biržuose Kristina Pikūne, telefonu 8 675 79964 arba el. paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.