Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 68

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 73

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 76

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 79

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 82

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 86

2017 m. lapkričio 20 d. – gruodžio 15 d. ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupėje vykdytas projektas „Kai susitinka trys kartos“. Šiuo projektu buvo siekiama, kad vaikai, kuo daugiau sužinotų apie mūsų krašto papročius ir tradicijas, etninis paveldas būtų integruojamas į kasdieninę vaikų veiklą. O būnant trims kartoms kartu, galima ir šokti, ir dainuoti, ir žaisti.

Pirmąją savaitę vaikučiai susipažino su smulkiąja lietuvių liaudies tautosaka. Išmoko naujų priežodžių, patarlių, užminė ir įminė mįsles. Kiekvienas turėjo progą prisiminti savo senelius ir juos nupiešti, pasirinkdamas įvairią techniką.

Antroji savaitė – pasakų savaitė. Ugdytiniai susipažino su naujomis pasakomis, kurias skaitė, sekė mamytės, auklėtojos ir auklėtojos padėjėja. Vaikučiams labai patiko klausytis stebuklinių, buitinių, gyvulinių pasakų, taip pat pasakų be galo. Grupės vaikai labai kūrybingi, kai kurias pasakas pradėjo vaidinti. Pasiklausę pasakų vaikai ornamentavo rankšluostėlį iš močiutės skrynios.

Trečiąją savaitę ugdytiniai žaidė, šoko, mokinosi skaičiuotes ir dainas. Susipažino ir išmoko naujų lietuvių liaudies žaidimų – ratelių. Šią savaitę vaikai atliko patį sunkiausią ir įdomiausią darbą. Kiekvienas kūrė savo geneologinį medį. Ant priklijuoto medžio nupiešė savo senelius, tėvelius ir save. Ir patalpino ten, kur kiekvienas turi būti pagal amžių.

Ketvirtoji savaitė. Baigiamasis projekto renginys - vakaronė ,,Kai susitinka trys kartos‘‘. Vakaronės pradžioje vaikai, tėveliai, seneliai kartu pynė adventinį vainiką. Kunigas Ernestas uždegė adventines žvakes, bendravo su vaikučiais. Po to vaikai, tėveliai, seneliai dainavo, šoko, žaidė vaidino.

Šis projektas parodė, kad vaikai praplėtė žinias apie lietuvių liaudies tautosaką, ženklų simboliką. Taip pat suprato, kad būti kartu su tėveliais ir seneliais labai smagu.

Vyresnioji auklėtoja

Rima Karaliūnienė