Birželio 23d. tradiciškai šventėme „Rasų ir Joninių“ dieną. Vaikai papuošę darželio kalnelį saulytėmis, kartu su mokytojomis pasveikino Jonuką ir Rasą. Kiekviena grupė savo aikštelėje prisiminė Joninių tradicijas: paparčio žiedo ieškojimą, vainikų pynimą ir plukdymą vandenyje, saulytės piešimą guašu ant plėvelės, šokinėjimą per laužą. Vaistažolių arbatinėje ragavome liepų, mėtų arbatos, vaišinomės rabarbarais, medumi ir braškėmis. Gaivinomės lakstydami „rasoje“. Dėkojame mokytojai Aušrai, sukūrusiai elektroninę knygą. Ją galite pažiūrėti paspaudus šią nuorodą:

Gegužės 31 d. „Nykštukų“ ir „Smalsučių“ grupių priešmokyklinukai atsisveikino su darželiu. Visą popietę skambėjo vaikų juokas, dainos, klegesys. Smagūs šokiai, pajuokavimai kėlė vaikams nuotaiką, džiugino tėvelius. Visiems priešmokyklinukams direktorė Laimutė įteikė diplomus bei dovanėles. Į dangų, lydimi vaikiškų svajonių, pakilo balti ir raudoni balionai.
    Palinkėkime ir mes jiems laimingo skrydžio į mokyklą...

Gegužės 21d. gausus mūsų lopšelio-darželio ugdytinių būrys, darbuotojai susirinko į edukacinį sveikatinimo renginį „Ir maži ir dideli - mes sportuojame visi“. Renginys buvo skirtas ir respublikinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ II etapo užbaigimui.Sporto šventės tikslas – skatinti vaikų, įstaigos darbuotojų fizinį aktyvumą, patiriant judėjimo džiaugsmą sportuojant, žaidžiant, smagiai praleidžiant laiką kartu. Nusiteikę sportiškai ir aktyviai praleisti laiką lauke visi, su didžiule energija, atliko projekto „Lietuvos mažųjų žaidynių“ – „Ąžuolo mankštą“.
     Po to grupės gavo kelionių pasus ir lankė septynias stoteles: „Taiklumo“, „Oranžinio kamuolio“,
„Pusiausvyros“, „Kliūčių ruožo“, „Paspirtukų“, „Estafečių“iį „Įvarčio“ bei atliko sportines užduotis.
Puiki nuotaika, azartas, sportinis užsispyrimas ir judėjimo džiaugsmas lydėjo visus: ir mažus, ir didelius edukacinio sveikatinimo renginio dalyvius. Sporto šventės pabaigą vainikavo bendras šokis „Yra tokia diena“. Direktorė Laimutė apdovanojo visas grupes respublikinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ diplomais ir sveikuoliškais obuoliais.

Šiuolaikiniai vaikai drąsūs, aktyvūs, kūrybiški ir imlūs naujovėms, todėl STEAM veiklos tampa neatsiejama ugdymo dalis. STEAM skatina kritinį mąstymą, moko spręsti iškilusias problemas, suteikia galimybę kūrybiškai veikti, padeda nebijoti suklysti, išbandyti, eksperimentuoti ir jausti atsakomybę veikiant komandoje.
    Vaikų lopšelio - darželio „Genys“ priešmokyklinės „Smalsučių“ grupės vaikai su mokytojomis Onute ir Dalia vykdė STEAM projektą „Žaidžiu, tyrinėju, statau, atrandu“.

Atskubėjus pavasariui, Biržų lopšelis-darželis „Genys“ jau trečią kartą pakvietė mažuosius šokėjus susiburti į festivalį „Sėjau rūtą“ ir pasidžiaugti lietuvių liaudies kūryba bei bendryste. Festivalis „Sėjau rūtą“ – graži mūsų įstaigos tradicija. Nuliūdome, kai pernai festivalis įvykti negalėjo dėl užklupusios pandemijos. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Šiemet mūsų festivalis iš rajoninio išaugo į respublikinį ir įvyko virtualiai. Jame dalyvavo 210 mažųjų šokėjų iš Biržų, Marijampolės, Mažeikių, Klaipėdos, Telšių, Kėdainių, Kelmės, Vilniaus, Šiaulių, Kauno miestų ir rajonų. Festivalio tikslas – ugdyti ir puoselėti liaudies meno tradicijas, tautinį identitetą, meilę gimtajam kraštui.