Priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ vaikai kartu su savo mokytoja Aušra vykdė projektą „Rūšiuok, saugok, žaisk“. Tokią temą pasirinkome dėl visam pasauliui aktualios problemos – klimato atšilimo, nes svarbu pradėti apie tai kalbėti ir su mažais vaikais. Projektą vykdėme kartu su Graikijos ir Latvijos partneriais. Projekto pradžioje visi mokytojai dalinosi idėjomis ir medžiaga, kaip su mažais vaikais kalbėti būtent šia tema, kūrė logotipus, už kuriuos vėliau balsavo vaikai, taip išrinkdami vieną, labiausiai patikusį. Visi projekte dalyvaujantys vaikai kūrė savo prisistatymus: nusipiešė savo portretą, mėgino angliškai prisistatyti. Projekto metu su partneriais bendraujama virtualiai, todėl tuo pačiu su vaikais aiškinomės, kas yra saugus interneto naudojimas, kodėl svarbu saugoti savo atvaizdą bei asmeninę informaciją.

Partneriams susipažinus, sekantis etapas – iššūkiai. Kiekvienos šalies vaikai sugalvojo ir kitiems dalyviams pateikė užduotį – iššūkį. Mes pasiūlėme iš antrinių žaliavų sukurti lėles, Latvijos vaikai – drabužius, na o Graikijos darželinukų iššūkis – raketa iš kartoninių dėžių. Smagu buvo stebėti, kaip partneriai kiekvienas savaip įvykdo pateiktas užduotis. Visas veiklas mokytojos sudėjo į bendrą elektroninę knygą:
Artėjant Velykoms visi sutarėme, kad naudodami skaitmeninius įrankius, piešime vieni kitiems atvirutes, na o kartu su Graikijos vaikais, bendradarbiaudami, sukūrė ir vieną bendrą piešinį. Besibaigiant projektui ir jį apibendrinant, vaikai kalbėjo, svarstė, kaip kiekvienas galime prisidėti prie Žemės saugojimo, o mokytojos bendradarbiavo ir visas jų mintis, piešinius sudėjo į vieną interaktyvų plakatą.
Projektas baigėsi ir tikimės, jog kasdieniame gyvenime vaikai dažniau susimąstys, kaip maži įpročiai gali turėti poveikį klimato kaitos mažinimui. Na o aš, ypač džiaugiuosi užsimezgusia gražia partneryste su mokytoja Maria (Graikija), su kuria kartu pradėjome dalintis idėjomis apie naują projektą, kuris startuos jau kitais mokslo metais.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė A. Pliekaitienė