Šių metų rugsėjo 14 d. Vilniuje vyko Kokybiško maisto šventė, kurioje dalyvavo sveikatai palankaus maisto mėgėjai, ūkininkai, mokslininkai, maitinimo įstaigų atstovai, savivaldybių atstovai.
Visame pasaulyje auga dėmesys maisto tausojimui, produktų kokybei ir žmonių sveikatai. Lietuvos vartotojai turi vis daugiau galimybių įsigyti kokybiškų maisto produktų. Todėl šventėje daug dėmesio skirta ekologiškiems ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintiems produktams bei maisto produktams, paženklintiems saugoma geografine nuoroda, saugoma kilmės vietos nuoroda ir garantuoto tradicinio gaminio nuoroda. Jiems keliami aukštesni reikalavimai, negu įprastiniams.
Mūsų lopšelis-darželis kartu su skyriumi „Rugelis“  organizuoja ekologiškų (EKO) ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų (NKP) vartojimą ugdymo įstaigoje.
Šventės metu buvo apdovanota Biržų rajono savivaldybės administracija už aktyvų ekologiškų ir pagal nacionalinę  žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto  produktų gaminimo, populiarinimo ir vartojimo skatinimą.
Biržų lopšelis-darželis „Genys“ apdovanotas už vaikų maitinimą ekologiškais ir pagal nacionalinę  žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintais produktais ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose.