Nuo 2021 m. sausio 1 dienos Biržų lopšelis-darželis „Genys“ ir skyrius „Rugelis“ organizuoja ekologiškų (EKO) ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų (NKP) vartojimą ugdymo įstaigoje. Dalyvavome programų „Ekologiškų ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose parama“ atrankoje.

« Biržų vaikų lopšelyje-darželyje ,,Genys“ ir skyriuje „Rugelis“ vaikai maitinami pagal valgiaraštį, kuris yra sudarytas iš ekologiškų produktų (ne mažiau kaip 60%), yra įvairesnis ir patrauklesnis mažiesiems. Dauguma patiekalų gaminama konvekcinėje krosnelėje. Valgiaraščiuose siūloma didesnė įvairovė daržovių, liesesnė mėsa (vištiena, kalakutiena, ekologiška jautiena). Vaikai geria vandenį, paskanintą vaisiais ir uogomis bei nesaldintas žolelių arbatas.

« Ugdydami pieno produktų vartojimo įpročius Biržų vaikų lopšelis-darželis ,,Genys” ir skyrius „Rugelis“ taip pat dalyvauja respublikinėje programoje ,,Pienas vaikams“. Visiems vaikams ekologiški pieno produktai patiekiami nemokamai.

« Skatindami kuo sveikesnę mitybą, darželyje tris kartus per savaitę vaikai mėgaujasi šviežiais vaisiais. Tai yra taip pat nemokama respublikinė ekologinė programa ,,Vaisiai Jums“.