Darželio naujienos

Balandžio 15-19 dienomis įstaigoje organizuotas respublikinis sveikatos stiprinimo projektas „Judėkime šokio ritmu“, skirtas Tarptautinei šokio dienai paminėti (iniciatorius - RIUKKPA). Projekto tikslas - stiprinti ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatą, skatinant įvairių formų ir rūšių fizinį aktyvumą. Projekte dalyvavo ,,Bitučių“, ,,Pelėdžiukų“, ,,Saulės zuikučių“, ,,Kiškučių“, ,,Aitvariukų“, ,,Smalsučių“ ir ,,Nykštukų“ grupių vaikai ir mokytojai. Šokio naudą vaikai pajunta labai greitai. Grojant muzikai jie išlieja įtampą, susikaupusią nereikalingą energiją, kurią pakeičia pakili nuotaika ir geros emocijos. Svarbu ir tai, kad šokis koreguoja laikyseną. Projekto metu vaikai stiprino sveikatą, patyrė judėjimo džiaugsmą, atskleidė individualius gebėjimus, lavino saviraišką ir kūrybiškumą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Dalia

Gegužės mėn. 13 d. Panevėžyje vyko „Lietuvos mažųjų žaidynių 2019“ finalinis festivalis, kuriame dalyvavo komandos laimėjusios miestų finalus. Tai buvo puikiai organizuota šventė mažiesiems olimpiečiams ir jų tėveliams. Pasižiūrėti į šiuos puikius sportininkus ir juos pasveikinti atvyko daugybė garbingų svečių iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK). Šiame etape taškai nebuvo skaičiuojami, vietos neskirstomos. Visos komandos - nugalėtojos parsivežė asmenines dovanas, medalius, taures.
Sveikiname mūsų lopšelio - darželio ,,Genys“ komandą: Eliją, Jorūnę, Kamilę, Martyną, Armandą ir Domą! Taip pat jaunuosius sportininkus ruošusias mokytojas: Dalią ir Rasą. Visa „Genio“ bendruomenė didžiuojasi jumis.

Balandžio 2 d. J. Bielinio bibliotekos salėje vyko projekto „Aš pažįstu savo gimtinę“ baigiamasis renginys, kurį organizavo lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“. Mūsų įstaigą atstovavo abi priešmokyklinio ugdymo grupės. Kiekviena grupė išrinko šešių vaikų komandą su mokytoju. Kartu su renginio vedėjomis, išsiaiškinę žodžio „vietovardis“ reikšmę, komandų dalyviai kūrė piešinį ir trumpą atsiradimo istoriją pagai vietovės pavadinim`ą. Taip pat turėjo atpažinti lankytinus rajono objektus nuotraukose, iš duotų paveikslėlių sukurti po du naujus linksmus vietovardžius, sudėlioti miesto žemėlapio dėlionę. Komandų palaikymo grupės taip pat aktyviai dalyvavo atsakinėdamos, kurdamos ir dainuodamos.
     Renginyje nebuvo nei laimėtojų, nei pralaimėjusių. Buvo tik džiaugsmas ir pasididžiavimas: „Aš pažįstu savo gimtinę“.

Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro salėje kovo 21 dieną vyko ,, Lietuvos mažųjų žaidynių 2019“ II etapas, kurio iniciatoriai ir organizatoriai yra Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.
Džiugu, kad mūsų lopšelio-darželio ,,Genys“ ugdytiniai yra pajėgiausi sportininkai Biržų ikimokyklinių įstaigų tarpe. Jie ne tik puikiai atliko parengtas rungtis, bet ir pademonstravo vikrumą, ištvermę, energingumą, draugiškumą. Sveikiname mūsų vaikučius ir juos rengusias mokytojas Dalią ir Rasą su I-ąja vieta!
     Balandžio mėnesį dalyvausime trečiajame etape, kuris vyks Panevėžyje.

Kovo 8 dieną Biržų lopšelio - darželio „Genys“ bendruomenė priėmė „Sveikatiados iššūkį - 400 gramų daržovių ir vaisių kasdien“. Iššūkį priėmė visos 10 grupių, dalyvavo 126 vaikai. Mokytojos su vaikais kalbėjo apie vaisių ir daržovių naudą vaiko organizmui, savo grupėse gamino daržovių mišraines, vaisių salotas, vėrė vaisių vėrinukus. Visi buvo pagirti už kūrybingumą ir išradingumą. Vaikams labai patiko gaminti ir valgyti pagamintus skanėstus, žadėjo, kad nuo šiol vaisius ir daržoves valgys kasdien!