Darželio naujienos

Šių metų rugsėjo 14 d. Vilniuje vyko Kokybiško maisto šventė, kurioje dalyvavo sveikatai palankaus maisto mėgėjai, ūkininkai, mokslininkai, maitinimo įstaigų atstovai, savivaldybių atstovai.
Visame pasaulyje auga dėmesys maisto tausojimui, produktų kokybei ir žmonių sveikatai. Lietuvos vartotojai turi vis daugiau galimybių įsigyti kokybiškų maisto produktų. Todėl šventėje daug dėmesio skirta ekologiškiems ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintiems produktams bei maisto produktams, paženklintiems saugoma geografine nuoroda, saugoma kilmės vietos nuoroda ir garantuoto tradicinio gaminio nuoroda. Jiems keliami aukštesni reikalavimai, negu įprastiniams.
    Mūsų lopšelis-darželis kartu su skyriumi „Rugelis“  organizuoja ekologiškų (EKO) ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų (NKP) vartojimą ugdymo įstaigoje.
Šventės metu buvo apdovanota Biržų rajono savivaldybės administracija už aktyvų ekologiškų ir pagal nacionalinę  žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto  produktų gaminimo, populiarinimo ir vartojimo skatinimą.
    Biržų lopšelis-darželis „Genys“ apdovanotas už vaikų maitinimą ekologiškais ir pagal nacionalinę  žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintais produktais ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose.

Informacija apie laisvą socialinio pedagogo darbo vietą

Skelbiama atranka socialinio pedagogo pareigoms užimti pagal neterminuotą darbo sutartį (darbo krūvis bus derinamas). Pareiginės algos koeficientas 5,18–8,28 (pareiginės algos baziniais dydžiais), kuris priklauso nuo profesinio darbo patirties.

Reikalavimai:

1. Pareigybės lygis – A2.
2. Socialinio pedagogo pareigybė reikalinga padėti įgyvendinti įtraukųjį ugdymą, užtikrinti saugumą lopšelyje-darželyje bei sudaryti prielaidas pozityviai vaiko socializacijai ir vaiko brandai.
3. Socialinis pedagogas privalo:
3.1. turėti ne žemesnį kaip aukštąjį išsilavinimą ir socialinio pedagogo kvalifikaciją;
3.2. būti įgijęs socialinės pedagogikos kvalifikacinį laipsnį (profesinio bakalauro, bakalauro, magistro) ir pedagogo ar socialinio pedagogo kvalifikaciją;
3.3. baigęs socialinės pedagogikos studijų programą aukštojoje mokykloje ir įgyjęs pedagogo kvalifikaciją;
3.4. įgijęs socialinės pedagogikos magistro kvalifikacinį laipsnį, išklausęs ir atsiskaitęs už ne mažiau kaip 90 studijų kreditų socialinės pedagogikos studijų modulį aukštojoje mokykloje.
3.5. būti išklausęs specialiosios pedagogikos ir specialiosios psichologijos kursus numatytus Reikalavimų mokytojų kvalifikacijos apraše;
3.6. būti įgiję kompetencijas, numatytas Reikalavimuose mokytojų kompiuterinio raštingumo programoms, patvirtintuose Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. kovo 29 d. įsakymu Nr. ISAK-555 „Dėl Reikalavimų mokytojų kompiuterinio raštingumo programoms patvirtinimo“ (Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. birželio 25 d. įsakymo Nr. V-598 redakcija);

Pretendentas privalo pateikti:

1. Prašymą leisti dalyvauti konkurse.
2. Asmens tapatybę, išsilavinimą, pedagoginę kvalifikaciją, pedagoginį darbo stažą patvirtinančius dokumentus ir šių dokumentų kopijas.
3. Gyvenimo aprašymą.
4. Savo privalumų sąrašą, nurodant dalykines savybes ir įgūdžius.
5. Pretendentas taip pat gali pateikti buvusių darboviečių rekomendacijas.

Pretendentas gali pateikti dokumentus asmeniškai, siųsti registruotu paštu arba el. paštu. Jeigu dokumentai siunčiami registruotu paštu, pateikiamos dokumentų kopijos. Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinus grąžinami pretendentui.

Dokumentai priimami lopšelyje-darželyje „Genys“ (Gimnazijos g. 3, Biržai) iki 2021 m. rugpjūčio 16 d. darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val., pietų pertrauka nuo 12 val. iki 12.45 val. Atrankos būdas - žodžiu (pokalbis).

Pokalbis su pakviestais pretendentais vyks 2021 m. rugpjūčio 20 d. 10 val.

Išsamesnė informacija tel. (8 450) 31 139, arba el. paštu geniukai Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Šiuolaikinės technologijos leidžia bendrauti ir bendradarbiauti pedagogams iš viso pasaulio. Galimybę kartu kurti projektus, dalintis, mokytis vieniems iš kitų, suteikia Europos programos „eTwinning“ bendruomenė mokykloms.
Biržų lopšelio-darželio „Genys“ priešmokyklinio ugdymo grupė „Nykštukai“ prisijungė prie Turkijos inicijuoto projekto „Tradiciniai pasaulio šalių žaidimai“. Projekto tikslas – skatinti vaikus domėtis, pažinti kitas šalis, jų kultūrą ir tradicijas per jiems priimtiniausią veiklą – žaidimus.
    Projekte dar dalyvauja Lenkijos, Rumunijos, Italijos bei Ispanijos ikimokyklinio amžiaus grupių vaikai. Buvo smagu „eTwinning“ platformoje pasižiūrėti vieni kitų prisistatymus, pamatyti, kaip atrodo darželio grupės bei žaidimų aikštelės kitose pasaulio šalyse. Visgi, stebėdami prisistatymus, vaikai pastebėjo, kad bendraamžiai ir kitose šalyse taip pat išdykauja, juokiasi, noriai sportuoja. Pedagogai virtualioje, būtent šiam projektui sukurtoje erdvėje, dalinosi savo šalių tradiciniais žaidimais su aprašymais, nuotraukomis, video įrašais, tad juos išmokti ir pritaikyti savo vaikų grupei nebuvo sunku. Tokiu būdu išmokome turkišką žaidimą „Parduodu aliejų, parduodu medų”, lenkišką žaidimą „Mūrininkas“ ir rumunišką žaidimą „Kviečiu kareivį“, kurį žaidžiant buvo labai smagu šūkauti būtent jų kalba: „tara tara, vrem onasi“. Nors, atrodo, tos kitos šalys taip toli, bet jų tradicinių žaidimų labai panašios versijos žaidžiamos ir Lietuvoje.