Darželio naujienos

Gruodis – Advento metas, kai aplink tvyro susikaupimas ir stebuklinga ramybė. Kartu tai mistiškas laikotarpis, pilnas įvairių tikėjimų, spėjimų ir burtų, lemiančių ateinančius metus.
Biržų lopšelio-darželio „Genys“ ikimokyklinio ugdymo grupės „Saulės zuikučiai“ ir priešmokyklinio ugdymo grupių „Nykštukai“, „Smalsučiai“ ugdytiniai dalyvavo adventinėje edukacinėje programoje „Liaudies paslapčių skrynia“. Adventinę edukacinę programą organizavo Biržų kultūros centras. Vaikai klausėsi pasakojimo apie advento papročius ir tradicijas, minė mįsles, klausėsi sekamų sakmių, sužinojo kokius burtus galima atlikti Kūčių naktį. Po to vaikai dainavo sutartines, grojo akmenukais ir varpeliais, darė kalėdinę eglutę, šoko ratelius. Pabaigoje visi buvo apdovanoti prizais iš nykštuko kepurėlės.

Šiais mokslo metais, visą pirmąjį pusmetį, Biržų lopšelio-darželio „Genys“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ vaikai vykdė eTwinning projektą „Viskas apie mane“. Mūsų idėja patiko ir prie mūsų prisijungė vaikai ir iš kitų Lietuvos (Kauno, Vilniaus, Vilkaviškio, Klaipėdos, Elektrėnų) bei Turkijos, Serbijos darželių.

Lapkričio 16 d. yra svarbi tuo, kad šią dieną minime TARPTAUTINĘ TOLERANCIJOS DIENĄ. Šiais mokslo metais tolerancijos simbolis yra TOLERANCIJOS MIESTAS. Mūsu darželio ugdytiniai, kartu su mokytojomis paminėjo šią dieną pokalbiais apie vietovę, kurioje gyvename, pasakojimais apie savo miestą, vyko diskusijos. Visus pokalbius ir diskusijas užbaigė tolerancijos miesto „statybos“. Kviečiame pasigrožėti, kokius įspūdingus miestus, kuriuose vyrauja draugystė, sukūrė vaikai.

Spalio 8 d. ,,Genio" mokytojų komanda dalyvavo ,,Aušros" pagrindinės mokyklos organizuotoje „Aušros“ sveikatiadoje. Kadangi mokykla pripažinta kaip sveikatą stiprinanti mokykla ir jos šūkis –,,Sveikame kūne – sveika siela“, renginio tikslas buvo skatinti pedagogų fizinį aktyvumą, stiprinti bendradarbiavimą ir, be abejo, išsiaiškinti sportiškiausią rajono pedagogų komandą. ,,Aušros“ „sveikatiada“ vyko mokyklos aikštyne. Dalyviai varžėsi netradicinėse, linksmosiose estafetėse. Laimėtojai buvo išaiškinti susumavus visų estafečių atlikimo laikus. Džiaugiamės puikiu oru, netradicinėmis estafetėmis, bendravimu su kolegomis ir gauta padėka. Nuoširdžiai dėkojame mūsų ,,Genio“ komandai: Ritai, Renatai, Virginijai, Rasai, Sandrai ir Jurgitai.