Darželio naujienos

2018 m. balandžio 06 d. 8.30 val. ir mūsų įstaiga įsijungė į Respublikinę rytinę mankštą (FlashMobas), kurią inicijavo Vilniaus lopšelis-darželis „Pelenė". FlashMobas – tai trumpalaikė akcija su iš anksto sugalvotu veiksmų planu, kai grupė žmonių susirenka kokioje nors vietoje ir sinchroniškai padaro fizinių pratimų kompleksą. Renginys buvo skirtas paminėti tarptautinę sveikatos dieną.
   Šiuo smagiu renginiu siekta sudaryti sąlygas Respublikinės ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai" pedagogams burtis ir vienytis bendrai mankštai. Renginio globėja – asociacijos „Sveikatos želmenėliai" prezidentė Danutė Jakučiūnienė. Smagu, kad rytinę mankštą kartu su 55 vaikais savo salėje, pasinaudojant filmuota medžiaga, atliko13 pedagogų ir 16 kitų įstaigos darbuotojų.

Kovo 29 dieną Biržų kūno kultūros ir sporto centro salėje, vyko respublikinio ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto ,,Lietuvos mažųjų žaidynės“ II-asis etapas (miestų atkrintamosios varžybos). Į varžybas atvyko komandos iš Biržų lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“, „Drugelis“, „Genys“ ir jo skyriaus „Rugelis“, mokyklos-darželio „Vyturėlis“ ir Pasvalio lopšelio-darželio „Liepaitė“. Mažuosius sportininkus pasveikino Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas, Biržų rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Jocius,  Biržų lopšelio-darželio „Drugelis“ direktorė Milda Kazlauskienė.
    Mūsų lopšelio-darželio komanda garbingai kovojo ir tapo 2018 m. respublikinio ikimokyklinių įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynių“ II-ojo etapo lauretais. Nuoširdžiausiai sveikiname nugalėtojus – ,,Smalsučių“, „Nykštukų“ ir ,,Bitučių“ grupių vaikus: Mantą Karaliūnaitę, Meidą Ričkutę, Luknę Čirvidaitę, Martyną Šulnį, Arminą Venclovą, Emilį Sindriūną, ugdytinius paruošusias pedagoges: Dalią Gurklienę ir Rasą Šoblinskienę. Visi komandos dalyviai buvo apdovanoti prizais ir RIUKKPA sportiniais marškinėliais, o juos ruošusiems pedagogams įteiktos padėkos. Įstaigos komanda iškovojo teisę dalyvauti finaliniame festivalyje (III etapas), kuris vyks Panevėžyje.

Kovo 22 d. dalyvavome Biržų rajono savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkurse „Žodeliai iš mažų širdelių", skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Konkursas vyko Biržų r. Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos ikimokykliniame skyriuje ir buvo organizuojamas 3-ose amžiaus grupėse. Mūsų įstaigą atstovavo Urtė Lapėnaitė (I grupė – 4-5 metų vaikai), kurią ruošė auklėtoja I. Čingienė. Barbora Norgėlaitė (III grupė – 6-7 metų vaikai), kurią ruošė priešmokyklinio ugdymo pedagogė O. Drevinskienė . Luknė Čirvidaitė (II grupė – 5-6 metų vaikai), kurią ruošė priešmokyklinio ugdymo pedagogė A. Pliekaitienė.Urtė L. deklamavo A. Matučio eilėraštį „Po gimtinės ąžuolėliais", Luknė Č. deklamavo K. Kubilinsko eilėraštį „Nevalgusis Tamošėlis" ir Barbora N. deklamavo A. Matučio eilėraštį „Pavasario lietutis".

Džiaugiamės Urtės sėkmingu debiutu ir sveikiname Luknę bei Barborą laimėjusias I vietas savo amžiaus grupėse. Dėkojame konkurso organizatoriui – Biržų r. Nemunėlio Radviliškio pagrindinei mokyklai už puikų renginį.

Kovo 21 d. Lopšelis darželis „Drugelis" organizavo Tarptautinį priešmokyklinio amžiaus vaikų šaškių turnyrą „Priešmokyklinukai žaidžia šaškėmis", skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Turnyre dalyvavo Biržų ir Pasvalio rajonų savivaldybių švietimo įstaigų priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir Latvijos Respublikos Skaistkalnės vidurinės mokyklos priešmokyklinio skyriaus vaikai. Mūsų įstaigą atstovavo Emilija Kuprytė iš „Nykštukų" grupės ir Tajus Šarkanas iš „Smalsučių" grupės. Varžyboms teisėjavo teisėjas Raimondas Palilionis – Lietuvos šachmatų federacijos viceprezidentas. Visi dalyviai apdovanoti padėkomis ir dovanėlėmis. Didžiuojamės šešiamečiais Emilija ir Tajumi, kurie garbingai atstovavo savo darželį.

Vasario 16 d. visa Lietuva iškilmingai minėjo atkurtos valstybės šimtmečio jubiliejų. Vienas iš renginių Biržuose buvo 13.00 val. organizuotas šventinis susitikimas prie paminklo žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę „Mes čia“. Visi dalyviai giedojo Lietuvos valstybės himną, stebėjo šaulių priesaiką, klausėsi Biržų rajono savivaldybės mero ir svečių sveikinimų, šimtametės Biržų „Saulės gimnazijos dainų ir žodžių. Šventiniame susitikime dalyvavo ir mūsų lopšelio-darželio ugdytiniai: Andrea Stapulionytė, Augustas Gražinskas ir Martynas Šulnis. Andrea padeklamavo eilėraštuką „Ei lėlyte, gražuolyte“, Augustas eilėraštį „Aš Biržų sūnus“ o Martynas sulaukė šventinės dovanos, kadangi yra gimęs vasario 16 dieną. Didžiuojamės savo mažaisiais draugais, gimusiais Biržuose.