Darželio naujienos

Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos darželis „Mažųjų akademija“ pakvietė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo įstaigas dalyvauti etniniame projekte ,,Elnias Devyniaragis''. Biržų lopšelio-darželio ,,Genys'' vaikučiai kartu su mokytojomis susidomėjo kvietimu ir projekto tikslu - padėti ugdytis ikimokyklinio amžiaus vaikų vertybinėms nuostatoms - pagalbai, dėkingumui, atjautai, pagarbai, mandagumui, remiantis etninės kultūros dalimi - mitologija. Mokytojos, supažindinę ugdytinius su daina ir tekstu apie etninės kultūros simbolį Elnią Devyniaragį, pasiūlė nupiešti elnią ir pasirinkti vertybę, kurią jis atneš savo raguose. Piešinių buvo įvairių ir vertybes vaikai rinkosi skirtingai.
Iš daugelio darbų buvo atrinkti 3 piešiniai, kurie buvo išsiųsti dalyvauti projekte. Sausio 8 d. buvome maloniai nustebinti, nes gavome žinią, kad Perlos Ričkutės (4 m.) iš ,,Bitučių'' grupės (ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rima Karaliūnienė) piešinys išrinktas apdovanojimui padėkos raštu ir asmenine dovanėle. Mergaitės elnias savo raguose nešė ,,mandagumą''.

Lopšelio darželio „Genys“ informacija

Tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą parodė 1991 m. sausio 13-osios įvykiai. Ir šiais metais pedagogai kartu su ugdytiniais paminėjo šią dieną. Sausio 13-osios rytą darželio languose sužibo atminimo žvakelės.

Lopšelyje-darželyje „Genys“ veiklos kokybės įsivertinimo ir veiklos plano kūrimo darbo grupė vykdo įstaigos veiklos kokybės įsivertinimą (Biržų lopšelio-darželio „Genys“ direktoriaus 2019 m. gruodžio 5d. įsakymu Nr. V - 211).

Gruodžio 12 d. įvyko jau tradicinėmis tapusios Biržų rajono pedagogų sporto žaidynės „Mokytojada“. Biržų kūno kultūros ir sporto centro (BKKSC) krepšinio salėje vykusiose žaidynėse varžėsi net 13 ugdymo įstaigų komandų. Visiems šventės dalyviams teko išbandyti jėgas penkiose nestandartinėse, smagiose ir fiziškai nesunkiose rungtyse. Mūsų įstaigai puikiai atstovavo darbuotojos (Rasa Š., Vita R., Karolina R., Daiva K., Rita Č., Violeta V., Aušra P., Sandra S. ir Laimutė Š).

Lapkričio 20 d. Biržų „Saulės“ gimnazija šventė gimnazijos įkūrimo 102 gimtadienį. Šventėje dalyvauti buvo pakviesti ir mūsų darželio jaunieji dainininkai su meninio ugdymo mokytoja Alina. Vaikai pasveikino gimnazijos bendruomenę nuotaikingomis dainelėmis ir savo rankomis padarytais spalvotais lėktuvėliais. Kartu su vaikų šypsena skriejo ir jų parašyti linkėjimai.
     Graži bendradarbiavimo tradicija tęsiasi...