Darželio naujienos

Šiais mokslo metais Biržų lopšelio – darželio ,,Genys“ priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Nykštukai“ ugdytiniai, kartu su mokytoja Aušra Pliekaitiene, dalyvavo tarptautiniame projekte ,,Pasakyk pasauliui labas“ (angl. ,,Say hello to the world“), kurį inicijavo FINI institutas Radeče (Slovėnija). Tai visus mokslo metus trukęs projektas, kurio pagrindinis tikslas - domėtis savo ir kitos šalies kultūra, papročiais, gamta, ugdyti smalsią, tolerantišką asmenybę.
Projekto metu mes draugavome su Slovėnijos, Liublijanos miesto darželiu Vrtec Miškolin, o vaikų grupė, taip pat priešmokyklinukai, vadinasi ,,Pande“. Visos penkios temos, kurias nagrinėjome tiek mes, tiek mūsų draugai, vaikams labai artimos ir priimtinos: ,,Tai aš“, „Aš ir mano šeima“, „Aš ir mano darželis“, „Aš ir mano miestas“, „Aš ir mano šalis“. Kalbėdamiesi šiomis temomis, vaikai dažnai svarstė, kuo gali skirtis, o kas yra bendro viso pasaulio vaikams ( ,,Vaikai gali turėti skirtingą odos spalvą“ Augustas 6 m. „Vienoje šeimoje gali būti vienas vaikas, o kitoje gali būti daug vaikų“ Kamilė 6 m., „Visos šeimos kartais susiginčija, bet vis tiek jie vieni kitus myli ir rūpinasi“ Luka 6 m.).

Gegužės 10 d. mūsų įstaigos lėlių būrelio artistai kartu su mokytojomis Asta ir Alina svečiavosi mokykloje-darželyje „Vyturėlis“.Mažiesims draugams ir jų mokytojams buvo parodytas nuotaikingas spektaklis „Keista istorija“. Įdomi pasakos interpretacija, dainos, šokiai nepaliko abejingų. Kitais mokslo metai tikimės vėl susitikti ir pristatyti naujus spektaklius.

Biržų lopšelio- darželio ,,Genys", ,,Smalsučių" ir ,,Aitvariukų“ grupių vaikai su mokytojomis ir mokytojų padėjėjomis mielai prisijungė prie ,,Sveikatiados iššūkio- pieno kokteilis". Kalbėjo apie pieno naudą vaikų sveikatai, žiūrėjo projekto filmuką.Gamino pačius sveikuoliškiausius pieno kokteilius – su avietėmis, braškėmis, bananais, kiviais. Po to, aišku, visi kartu ragavo.

Gegužės 7 d. vyko Biržų rajono savivaldybės švietimo įstaigų priešmokyklinio amžiaus mokinių orientavimosi žygis „Ateik ir įveik - 2019" A. Dauguviečio parke, kuriame dalyvavo ,,Nykštukų“ ir ,,Smalsučių“ gr. vaikai, mokytojos ir jų padėjėjos. Tradicinį priešmokyklinio amžiaus mokinių orientavimosi sporto žygį organizavo mokykla-darželis „Vyturėlis“. Komandoms prisistačius skanduotėmis, vaikai susipažino su saugaus elgesio žygio metu taisyklėmis. Komandų kapitonai iš organizatorių gavo maršruto korteles ir žemėlapius, pagal kuriuos vyko į A. Dauguviečio parke esančius kontrolinius punktus.
     Renginio metu dalyviams teko atlikti įvairias užduotis. Mokiniai gebėjo orientuotis pagal žemėlapį, drąsiai ir saugiai jautėsi mažai pažįstamoje aplinkoje, bendravo ir bendradarbiavo komandoje. Įveikę maršrutus, atlikę užduotis ir aplankę visus kontrolinius punktus, dalyviai rinkosi prie parko pavėsinės, kur vyko komandų apdovanojimas. Visi kartu vaišinosi sveikuoliška gardžia koše. Dėkojame mokyklos-darželio „Vyturėlis“ bendruomenei už puikiai ir idomiai suorganizuotą renginį, bei linkime tradiciją tęsti ir toliau.

Gegužės 3 d. Biržų miesto pilies kieme  ,,Smalsučių” ir ,,Aitvariukų” sportininkai  dalyvavo bėgimo varžybose Jono Pipynės ir Biržų mero taurei laimėti. Varžybas organizavo Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centras,  Lengvosios atletikos asociacija. Mergaitės ir berniukai rungtyniavo savo amžiaus grupėje 300 metrų bėgimo distancijoje. Visi dalyviai įveikė distanciją ir buvo apdovanoti medaliais.
Varžybų tikslas – populiarinti bėgimą, kaip vieną iš sveikatinimo priemonių.
Mergaičių pogrupyje III-ą vietą laimėjo ,,Aitvariukų” grupės bėgikė Elija Žukaitė. Berniukų pogrupyje Arminas Venslovas džiaugėsi II-ąja vieta, o Emilis Sindriūnas III-ąja vieta. Jie apdovanoti Lengvosios atletikos asociacijos prizais ir medaliais!
     Sveikiname visus mūsų vaikučius, visi buvo laimingi ir linksmi!