Darželio naujienos

GERBIAMI TĖVELIAI,

PRIMENAME, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2020 m. balandžio 23 d. sprendimu Nr. V-977 „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių vaikų priežiūros organizavimui įstaigose“:

2.2.4.1. asmenys, atlydintys vaikus, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones),

2.2.4.2. turi būti laikomasi asmens higienos (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.).

2.2.6. Priėmimo į įstaigą metu vertinama vaikų sveikatos būklė. Vaikams, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 laipsniai ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, bėrimai ir pan.) nebus priimami dalyvauti grupės veikloje.

INFORMUOJAME, kad asmenys, atlydintys ir pasitinkantys vaikus, negali patekti į įstaigos patalpas (bendraujama tik nuotoliniu būdu, dėvint nosį ir burną dengiančias priemones);

VAIKAMS draudžiama žaislus ir kitas priemones atsinešti iš namų.

Lopšelio-darželio darbo laikas 7.00 – 17.30 val.

Kreipdamiesi dėl vaiko priežiūros bei maitinimo paslaugų vaikų tėvai, įtėviai, globėjai ar rūpintojai privalo:

1. įvertinti visas kitas vaiko priežiūros galimybes namuose;

2. užtikrinti vaiko priežiūrą namuose:

2.1. kai vaikas serga lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“ (toliau – Įsakymas Nr. V- 483);

2.2. kai vaikas gyvena kartu su asmenimis, priskirtinais rizikos grupėms (vyresnio nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis Įsakyme Nr. V-483: žmogaus imunodeficito viruso liga; piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukrinis diabetas; širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2–4 laipsnio; lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu; lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu; būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapija ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai; ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną, ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas).

Priėmus sprendimą dėl būtinosios vaiko priežiūros, ją vykdant būtina laikytis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendime Nr. V-977 „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso ligos) valdymo priemonių vaikų priežiūros organizavimui įstaigose“ numatytų priemonių.