Darželio naujienos

Mūsų lopšelio - darželio ,,Smalsučių“ ir ,,Aitvariukų“ grupių vaikai, nuo spalio mėnesio dalyvauja  Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos projekte „Futboliukas“. Projektas skirtas populiarinti futbolo žaidimą, suteikti galimybę žaisti futbolą ugdymo įstaigoje, sudaryti palankias sąlygas ne tik ugdyti savo fizinius gebėjimus žaidžiant, bet ir skatinti smalsumą pažinti futbolą per kūrybą. Projektinė veikla skatina bendradarbiavimą tarp švietimo įstaigų, padeda skatinti šeimas didesnę dalį laisvalaikio skirti aktyvioms veikloms su savo vaikais. Projekto trukmė nuo 2019 m. spalio 1 d. iki 2020 m. gegužės 29 d.

Darželio „Smalsučių“, „Nykštukų“ ir „Saulės zuikučių“ ugdytiniai, vadovaujami logopedės Livijos Samuilovaitės, nuo 2019 m.  spalio 1 d. prisijungė prie respublikinio prevencinio projekto „Žaidimai moko“. Projekto tikslas - lavinti vaikų erdvės ir regimąjį suvokimą, vizualinius procesus (gebėjimą atpažinti, skirti, įsiminti matomus vaizdus), smulkiąją motoriką, plėsti erdvės sąvokas, gausinti žodyną, tikslinti gramatinę kalbos sandarą.  Projekto organizatorius - Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba.
Projekto trukmė - 2019 m. spalio 1 d. - 2020 m. balandžio 1 d.

Mūsų darželis prisijungė prie respublikinio, Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio inicijuojamo kūrybinio-meninio projekto „Žaidimų laukas“, kurio tikslas - skatinti vaikų saviraišką ir kūrybinių gebėjimų ugdymą, pasitelkiant žaidybinius kūrybos elementus lauko erdvėje.
Rugsėjo 30 dieną darželio kieme susirinkusius vaikus pasitiko Rudenėlis (mokytoja Aušra) ir Grybautojas (mokytoja Alina). Dėdė Grybautojas turėjo pilną pintinėlę grybų, bet jų nepažino. Tik su vaikų pagalba atpažino, kurie grybai valgomi, o kurie nuodingi. Rudenėlis ir Grybautojas kartu su vaikams smagiai dainavo ir pažaidė lietuvių liaudies žaidimą „Grybų rauti“.
    Iki pavasario atsisveikinome su gražuolėmis darželio kaliausėmis, kurios padėjo užauginti puikų derlių „Genelio sodelyje“.
Nuskambėjusi bendra projekto skanduotė nuteikė darbui. Vaikai nuskubėjo į pasirinktas lauko erdves, kur ,,kepė“ smėlio keksiukus ir pyragus, ,,konservavo“, maišė ,,kokteilius“, lipdė lapus ant skėčio, dėliojo Rudenėlio veidą, lipdė sraiges ir kūrė spalvingus vitražus.
    Smagu kūrybiškai leisti laiką kieme!
                                                                                     Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Pliekaitienė

Rugsėjo 10 d. mūsų įstaigos teritorijoje vyko Respublikinė akcija skirta Lietuvos krepšinio rinktinei Pasaulio čempionate palaikyti "Darželinukai – už krepšinio rinktinės pergales". Akcijos tikslas – skleisti sporto, kaip suvienijančio visus vienam tikslui, idėjas. Suteikti vaikams galimybę pasijusti tikrais krepšinio sirgaliais ir dalyviais, didžiuotis Lietuvos atributika, skatinti žaidimus su kamuoliais. Akcijos organizatorius – Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas". Partneriai: RIUKKPA, Respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai".
     Akciją vedė mokytojos Dalia ir Rasa, dalyvavo visų grupių vaikai, mokytojai, mokytojų padėjėjai, kiti darželio darbuotojai. Po apšilimo mankštos, vyresnieji bandė varyti kamuolius aplink darželį, atliko kitus įvairius veiksmus su kamuoliais, mėtė kamuolius į krepšį. Smagu buvo matyti vaikus, pasipuošusius Lietuvos atributika. Dar smagiau buvo jausti visų dalyvių vienybę...