Gruodis – Advento metas, kai aplink tvyro susikaupimas ir stebuklinga ramybė. Kartu tai mistiškas laikotarpis, pilnas įvairių tikėjimų, spėjimų ir burtų, lemiančių ateinančius metus.
Biržų lopšelio-darželio „Genys“ ikimokyklinio ugdymo grupės „Saulės zuikučiai“ ir priešmokyklinio ugdymo grupių „Nykštukai“, „Smalsučiai“ ugdytiniai dalyvavo adventinėje edukacinėje programoje „Liaudies paslapčių skrynia“. Adventinę edukacinę programą organizavo Biržų kultūros centras. Vaikai klausėsi pasakojimo apie advento papročius ir tradicijas, minė mįsles, klausėsi sekamų sakmių, sužinojo kokius burtus galima atlikti Kūčių naktį. Po to vaikai dainavo sutartines, grojo akmenukais ir varpeliais, darė kalėdinę eglutę, šoko ratelius. Pabaigoje visi buvo apdovanoti prizais iš nykštuko kepurėlės.