Darželio naujienos

Laukdami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, visi „Genio“ vaikai ir mokytojai vykdė projektą „Pažinkime Lietuvą“. Pirmadienis buvo skirtas kūrybiniams darbams: darželinukai klausėsi skaitomų gražiausių eilėraščių, pasakojimų, padavimų apie savo gimtą šalį, piešė iliustracijas, dekoravo lietuviškas raides. Vaikų piešiniai eksponuojami įstaigos galerijos parodoje „Pakvieskim raideles į savo širdeles“, skirtoje 2024 metų Lietuvių kalbos dienoms.
Antradienį sulaukėme svečių – Lašininio (mokytoja Sandra) ir Kanapinio (mokytoja Vita) bei triukšmingai išvarėme žiemą. Savo šalies tradicijų ir papročių puoselėjimas labai svarbus ugdant vaikų pilietiškumą.
Mėgstamiausia vaikų veikla – konstravimas, inžinerinės veiklos. Trečiadienį visi domėjosi, kokių pilių, dvarų, tvirtovių yra mūsų šalyje, o jau tada patys projektavo, kūrė, statė, konstravo savo pilis pilaites. Projektą užbaigėme šventiniu rytmečiu, kur giedojome himną, dainavome pačias gražiausias dainas Lietuvai, dėliojome trispalves mandalas ir apibendrinome visos savaitės veiklas.
Projektas „Pažinkime Lietuvą“ ugdė vaikų pilietiškumą, padėjo vaikams įsiminti valstybės simbolius, skatino domėtis svarbiausiais kultūriniais objektais. Iš projekto metu sukonstruotų statinių (pilių) sukurta metodinė priemonė „Lietuvos pilys ir dvarai“, kuria pasidalinta įstaigos facebook paskyroje ir internetinėje svetainėje.

Judėjimas – tai įgimtas vaiko poreikis, sąlygojantis tinkamą augimą ir vystymąsi. Balta žiema – ypatingas metas aktyviai leisti laiką gryname ore. Vasario 9 dieną, darželio bendruomenė susibūrė bendram sporto renginiui „IKIMOKYKLINUKŲ ŽIEMOS OLIMPIADA 2024“. Lauko erdvėse sukūrėme „Olimpinio miestelio“ aplinką, kurioje buvo organizuotos įvairios patyriminės veiklos erdvėse (atskleidžiant kiekvieną „STEAM“ raidę: S – slidinėjimas, T – tramplynas, E – estafetės, A – akmenslydis, M – mūšis).
Dalyvaudami šiame respublikiniame sveikatinimo projekte ugdėmės gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, išbandyti įvairias žiemos sporto šakas, varžytis rungtyse ir patirti gerų emocijų. Skatinome aktyvios, savarankiškos ir iniciatyvios vaiko asmenybės ugdymą. Idėja ir užduotys įtraukė ne tik vaikus, bet ir suaugusius, darželio bendruomenę.

Gruodžio 13 d. Biržų rajono savivaldybės J. Bielinio viešosios bibliotekos salėje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ I etapas. Mūsų darželį atstovavo Adomas Mockevičius, kurį paruošė meninio ugdymo mokytoja Alina Mitrochinienė. Akompanavo Liudmila Ross. Sveikiname mūsų darželio dainorėlį ir jo mokytoją patekus į „Dainų dainelės“  II etapą, kuris vyks 2024 m. sausio 18 d. Rokiškyje.
Džiaugiamės, didžiuojamės ir linkime sėkmės!

Gruodžio 8 d. įstaigoje organizuota sportinė pramoga „Kalėdinis futboliuko turnyras 2023“. Šis turnyras jau tapo tradicinis, jį inicijuoja RIUKKPA kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) ir Lietuvos futbolo federacija (LFF). Turnyre dalyvavo „Bitučių“, „Aitvariukų“, „Smalsučių“, „Nykštukų“, „Saulės zuikučių“ grupių vaikai, darželio darbuotojai. Tai buvo tikrai smagi sportinė pramoga, kurios metu visi dalyviai ugdėsi savo fizinius gebėjimus žaidžiant, turėjo galimybę pažinti futbolą per kūrybinę pusę.